Nowoczesne kotły gazowe

Projektując dom, trzeba podjąć decyzję dotyczącą wyboru konkretnego źródła ogrzewania. Na rynku możemy spotkać wiele rozwiązań, jednak te zasilane gazem wciąż są najbardziej popularne. Jak wygląda taka instalacja gazowa i jakie rodzaje urządzeń grzewczych możemy spotkać na rynku?

Kotły gazowe co – rodzaje

Ogrzewanie gospodarstwa domowego gazem jest bardzo proste i szybkie. Nowoczesne kotły gazowe są kontrolowane za pomocą nowoczesnego panelu, na którym wystarczy ustawić pożądaną temperaturę i czas funkcjonowania pieca. Na osobnym panelu, jeśli to piec dwufunkcyjny możemy ustalić temperaturę ciepłej wody użytkowej. Kotły gazowe co wymagają konserwacji, która musi mieć miejsce przynajmniej raz w roku. Nie ma jednak problemu w tej kwestii, ponieważ wystarczy wezwać specjalistę oceniającego szczelność urządzenia. Prace konserwacyjne najlepiej zlecić wczesną jesienią lub na wiosnę, kiedy na dobre kończy się sezon grzewczy. Wybierając kotły gazowe co do swojego domu, warto pamiętać, że takie urządzenia potrzebują dostępu do sieci miejskiej w postaci gazociągu. Jest również możliwość także wpięcia takiego urządzenia grzewczego do zbiornika z gazem. W obu przypadkach jednak jest konieczność montażu przyłączy oraz instalacji wewnętrznej, na którą składają się rury, grzejniki oraz kotły. 

Nowoczesne kotły gazowe – zalety

Każdy kocioł ma określony próg efektywności spalania gazu, dlatego najlepiej kupować nowoczesne kotły gazowe. Rynek urządzeń grzewczych oferuje wiele możliwości. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy zakupić urządzenie wiszące lub stojące. Ze względu na rodzaj działania i procesów możemy wyróżnić kotły tradycyjne, kotły kondensacyjne (obecnie najlepsze na rynku) oraz kotły pulsacyjne. Kotły tradycyjne są najtańsze, ponieważ można je zakupić już za 2000 zł. Kotły kondensacyjne umożliwiają odzyskanie ciepła ze spalin, dlatego te urządzenia cechują się 100% efektywnością. Obecnie to najbardziej nowoczesne urządzenia generujące niskie rachunki. Kotły pulsacyjne natomiast bazują na procesach kondensacji oraz pulsacji.