Piec kondensacyjny dwufunkcyjny dla Twojego domu

Właśnie budujesz dom i zastanawiasz się jakie urządzenie grzewcze zakupić? Jeśli cenisz sobie warunki kompaktowe i uniwersalność powinieneś zakupić kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny. 

Najlepsze kotły dwufunkcyjne

Piece kondensacyjne dwufunkcyjne wyposażone są w przepływowy podgrzewacz wody. Powszechnie są uznawane za lepsze rozwiązania od kotłów jednofunkcyjnych w których, aby przygotowywać ciepłą wodę użytkową, trzeba zakupić dodatkowy zasobnik o danej pojemności. Piece kondensacyjne dwufunkcyjne natomiast mają warstwowy zasobnik. Kotły tego typu są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które muszą zawiesić urządzenie grzewcze w łazience lub w kuchni z powodu ograniczonego miejsca w domu. Jak wiemy, gdy liczy się każdy metr kwadratowy, trzeba rozsądnie planować montowanie poszczególnych instalacji. Najlepsze kotły dwufunkcyjne pozwalają na oszczędność miejsca ze względu na swoje niewielkie wymiary. Kocioł tego typu ma wiele zalet i piszemy o nich w kolejnej sekcji.

Jakie zalety mają piece kondensacyjne dwufunkcyjnych

Główną zaletą pieców kondensacyjnych dwufunkcyjnych jest kompaktowość. Kocioł tego typu zajmuje o wiele mniej miejsca niż jednofunkcyjny, gdzie obok niego trzeba zazwyczaj zlokalizować ogromny zasobnik. Piece kondensacyjne dwufunkcyjne mają zasobnik warstwowy, w których woda użytkowa jest podgrzewana w momencie odkręcenia kranu. Taki system nosi nazwę przepływowego. Z takiej technologii wynika kolejna zaleta, czyli estetyka. To szczególnie ważne dla osób, które chcą mieć estetyczną łazienkę i nie wyobrażają sobie, aby w takim pomieszczeniu stanął duży kocioł z zasobnikiem. Omawiając zalety, nie sposób nie wspomnieć również o cenie. Piece kondensacyjne dwufunkcyjne są o wiele tańsze o tych jednofunkcyjnych. Często również bywa tak, że mniejsze są również rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę. Inwestując w taki piec, możemy się również spodziewać mniejszych strat ciepła. Wszystko za sprawą zasobnika, który pozwala na utrzymanie niższej temperatury wody, gdy nie jest ona użytkowana.